Windows 11 De İndirim Başladı! Bu Fırsatı Kaçırmayın

Döviz kurlarındaki artış sonrası, telefon, bilgisayar ve daha birçok teknolojik ürüne zam geldi he daha da birçok ürüne zam gelmesi bekleniyor. Buradaki en önemli olan unsur ise zam gelmeden önce ürünleri uygun fiyata satın almak. Bunun için bazı detaylar var ve bunları bilmek gerekiyor. Detaylar şöyle.

Windows 11 De İndirim Başladı! Bu Fırsatı Kaçırmayın

Döviz kurlarındaki artış sonrası, telefon, bilgisayar ve daha birçok teknolojik ürüne zam geldi he daha da birçok ürüne zam gelmesi bekleniyor. Buradaki en önemli olan unsur ise zam gelmeden önce ürünleri uygun fiyata satın almak.  Bunun için bazı detaylar var ve bunları bilmek gerekiyor. Detaylar şöyle.

Bilindiği gibi yaşanan zamlar vatandaşı giderek sıkıntıya sokmaya devam ediyor.  Son olarak döviz kurunda yaşanan artışa bağlı olarak teknolojik ürünlere de ciddi zamlar geldi. Windows 11 fiyatında bir indirim yapıldı ve daha da fiyat artışı olmadan, almak isteyenler alabilir. 

Teknolojik Ürünlerde Artış

Özellikle son zamanlarda döviz kurlarında nedensiz artışlar yaşandı.  Uzun zamandan bu yana 15 TL seviyesinde olan dolar kuru bir anda 17.20 TL’ rakamına ulaştı. Bununla birlikte, diğer döviz kurlarında da artışlar göründü.

Bilindiği gibi ülkemizde birçok sektör de özellikle de teknoloji sektöründe birçok cihazın fiyatı döviz kurlarına bağlı olarak belirleniyor. Yani kurlar da artış olduğu zaman,  bu ürünlerin de fiyatı hemen artıyor. Son günlerde bilgisayar ve akıllı telefon fiyatlarının zamlanması her an olabilir. Bu yüzden almayı düşünenler, hemen alırsa daha karlı çıkar. 

Geçtiğimiz günlerde dolarda yaşanan artıştan önce bilgisayarlar da bir indirim yapılmıştı. Normalde 3500 TL gibi bir fiyatı olan Windows 11’li Hometech Alfa 470c bilgisayar modelinin  fiyatı 3099TL’ye indi. Beklenene göre bu fiyat düşüşü kısa sürecek ve zam gelecek. Ayrıca indirim kampanyası zaman fiyatın 4000 bin TL’ye çıkacağı da bir gerçek.

Windows 11’ de İndirim

İntel tarafından geliştirilmiş olan ve donanımı güçlü olan Windows 11 bilgisayarda 4GB RAM ve 128GB SSD bulunuyor. İlk açıldığı zaman, Windows 10 ile çalışan bilgisayar, ücretsiz bir şekilde Windows 11’e yükseltilebilir. Anlık olarak bakıldığı zaman, orijinal bir Windows lisansının fiyatının dahi yaklaşık 2000 TL olduğunu görmek mümkündür.  Buna göre baktığımızda bilgisayar neredeyse çok ucuza geliyor. Büyük bir ihtimalle bu fiyat kısa zaman sonra geçerli olmayacak. Bunun sebebi de döviz kurlarının hızla yükselmesidir.