Edge Kendine Özgü Kullanışlı Bir Özelliği Alıyor

Microsoft Edge yakında bir fotoğraf düzenleme özelliği alacak. Fotoğrafları kaydetmeden önce, tarayıcıyı kullanarak fotoğraf düzenleme işlemini yapabilirsiniz...

Edge Kendine Özgü Kullanışlı Bir Özelliği Alıyor

Microsoft Edge yakında bir fotoğraf düzenleme özelliği alacak. Fotoğrafları kaydetmeden önce, tarayıcıyı kullanarak fotoğraf düzenleme işlemini yapabilirsiniz...

 

Fazlasıyla Kapsamlı Bir Özellik Olacak

 

Microsoft'un Chromium tabanlı internet tarayıcısı Edge, henüz rakiplerinde bulunmayan bir işlevi test etmeye başladı. Edge'i kullanarak bir fotoğrafı bilgisayarınıza kaydetmeden, anlık olarak düzenleyebileceksiniz. Görünüşe göre bu özellik oldukça kapsamlı olacak.

 

Microsoft Edge Üzerinden Nasıl Fotoğraf Düzenlenir?

 

Reddit'te ortaya çıkan en son bilgiler, Edge'in beta kanalı Microsoft Edge Canary'deki gelişmeleri gösterdi. Tarayıcıya entegre edilmiş bir fotoğraf düzenleyicinin görünümünü gösteren fotoğraflar, özelliğin ayrıntılarının tam olarak ifşa edilmesini sağladı. Edge ile fotoğraf düzenleme işlevini kullanarak bir görüntüyü PC'nize kaydetmeden önce düzenleyebilirsiniz. "Resmi kaydet" butonuna basmadan önce "Resmi düzenle" butonuna tıklayarak fotoğraf düzenleyicide çeşitli ayarlamalar yapılabilir. Düzenleyici Windows 10 ve Windows 11'deki fotoğraf düzenleyicisine benzerliği ile dikkat çekiyor.

 

Fotoğraf Düzenleyicide Hangi Özellikler Var?

 

Edge Canary'de test edilen yeni düzenleyiciyle fotoğrafları kırpabilir, parlaklıklarını ve pozlarını değiştirebilir ve önceden yüklenmiş filtreler uygulayabilirsiniz. Windows Fotoğraf uygulamasının Edge'deki fotoğraf düzenleme özellikleriyle nokta düzeltme ve metin/sembol ekleme de mümkün olacak.  Yeni işlevsellik, şu anda Microsoft Edge Canary'de test edilmesine rağmen, beta sürümündeki tüm kullanıcılar tarafından erişilebilir olmadığı bildiriliyor. Bu nedenle, Microsoft Edge'in biraz daha zamana ihtiyacı olacak gibi görünüyor.

 

Microsoft Edge Dosya Paylaşımıyla İlgili Sorunu da Çözdü

 

İş bilgisayarları, dizüstü bilgisayarlar, cep telefonları ve tabletler, özellikle pandemi döneminde hibrit çalışma ortamında çalışma alanlarına dönüşmüştür. Çalışırken aynı anda birçok cihazı kullanmak zorunlu hale gelebiliyor. Birçok cihazdaki bağlantılara ve dosyalara erişim, özellikle çalışanlar için şu anda çok önemlidir. Bu sorun da Microsoft Edge'in yeni Drop özelliği ile çözülmüş görünüyor. Bazı kullanıcılar, Edge'in yeni Drop işlevine erken erişime sahip oldu. Buna paralel olarak, ekranın sağ tarafında yeni Drop özelliği için sohbet penceresi benzeri bir arayüz görüntüleniyor. Kullanıcılar materyali kullanmak istedikleri diğer cihazlarına kolay bir şekilde taşıyabiliyorlar. Yine de her iki cihazın da aynı Microsoft hesabına bağlı olması gerektiğini belirtelim.