WhatsApp’a Yeni Özellik! Artık İnternet Olmadan WhatsApp’a Girişi Yapabilirsiniz

WhatsApp’a Yeni Özellik! Artık İnternet Olmadan WhatsApp’a Girişi Yapabilirsiniz

WhatsApp’a Yeni Özellik! Artık İnternet Olmadan WhatsApp’a Girişi Yapabilirsiniz

WhatsApp’a Yeni Özellik! Artık İnternet Olmadan WhatsApp’a Girişi Yapabilirsiniz

Dünya üzerinden milyonlarca kullanıcıya sahip mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, her geçen gün yenileniyor. 2022 senesinde de pek çok yeniliğe imza atan uygulama, güncellemelerle kullanıcılarının yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Yaptığı her yenilikle rakiplerini geride bırakmayı hedefleyen WhatsApp, pek çok güncel özelliği ile daha kullanışlı bir uygulama haline gelmeye devam ediyor. Bununla birlikte WhatsApp’ın pek çok kişinin bilmediği, gizli kalmış özellikleri de mevcut. Bu özelliklerden birsi de internete bağlanmadan uygulamayı kullanabiliyor olmak. Peki internet olmadan WhatsApp nasıl kullanılır? İşte detaylar…

WhatsApp Kullanmak İçin İnternet Şart Değil

Belirttiğimiz gibi, popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ın bilinmeyen pek çok özelliği mevcut. Bu özelliklerden birisi ise gerçekten duyanları şaşırtıyor. İnternet olmadan bu mesajlaşma uygulamasını kullanmak mümkün.

Ancak internet olmadan WhatsApp kullanmak için bilgisayar sürümü gerekiyor. Yani herhangi bir telefondan bu işlemi yapmanız maalesef henüz mümkün değil. Sadece bilgisayar üzerinden gerçekleştirilebilen bu özellik ise şu şekilde işliyor:

Bilindiği gibi bilgisayar üzerinden WhatsApp’a bağlanabilmek için telefona bağlı kalmak gerekiyordu. Ancak Çoklu Cihaz Beta sürümü ile bu zorunluluk ortadan kalmış oldu. Yani telefon olmadan da bilgisayar üzerinden WhatsApp’a giriş yapmak mümkün.

Bu da demek oluyor ki, akıllı telefonunuz üzerinden internete bağlı olmanıza gerek kalmadan, bilgisayar üzerinden WhatsApp kullanabilirsiniz.

Çoklu Cihaz Beta Nasıl Aktifleştirilir?

Bu özellikten yaralanabilmeniz için ilk olarak WhatsApp Web’e giriş yapmanız gerekiyor. Telefonunuzla ekrandan kod okutacağınız pencerede, Çoklu Cihaz Beta Sürümüne geçmek isteyip istemediğinizi soran bir seçenek göreceksiniz. Buraya tıklayarak Beta programına katılabilirsiniz.

Bu işlemin ardından Beta sürümünün özelliklerini kullanmaya başlayabilirsiniz. Artık WhatsApp Web’e giriş yaptığınızda telefonunuza ihtiyaç duymadan uygulamayı rahatlıkla kullanacaksınız. Eskiden ise bilgisayardan uygulamaya girmek için akıllı telefonun internete bağlı olması gerekiyordu. Oysa bu özellik ile birbirinden bağımsız 4 farklı cihazda oturum açmanız mümkün.

Diğer yandan ise akıllı telefonunuz, eğer 14 günden fazla bir süredir internete bağlanmamışsa, o zaman tüm cihazlardan otomatik olarak çıkış sağlanıyor. Yani bu özelliği aktif bir şekilde kullanma şansınızı kaybediyorsunuz. Bu durum ise şirketin güvenlik sebebiyle almış olduğu bir karardan dolayı yaşanıyor