WhatsApp Yenilikleri Neler? Bir Yenisi Daha Eklendi

WhatsApp yenilikleri arasına bir yenisi daha eklendi. Artık sohbet uygulaması WhatsApp, eskisinden daha güvenli bir hale gelecek.

WhatsApp Yenilikleri Neler? Bir Yenisi Daha Eklendi

WhatsApp yenilikleri arasına bir yenisi daha eklendi. Artık sohbet uygulaması WhatsApp, eskisinden daha güvenli bir hale gelecek.

Günümüzde pek çok sohbet yazılımı bulunuyor. İnsanların iletişim ihtiyacını karşılamak için yer alan bu uygulamalar, arkadaşlarla bir araya gelip konuşmak veya grup kurup etkinlik düzenlemek için birebir ortam olmakta. WhatsApp uygulaması da bu uygulamalardan birisi. WhatsApp, yaşadıkları bazı olaylar sebebiyle biraz gerilese de ve bununla beraber Telegram gibi daha farklı özelliklere sahip olan birçok uygulama kadar gelişmiş olmasa da kendini kademe kademe geliştirmeye devam ediyor. Son güncellemeler, bunun bir göstergesi niteliğinde.

WhatsApp Yenilikleri Duyuruldu

WhatsApp, gizlilik konusunda elinden geleni yapıyor. Yakın zamanda gizlilik ile ilgili bazı endişeleri bulunan müşterilerin sayısını arttıran firma, şimdi de bu endişeleri gidermek için pek çok güvenlik çalışması gerçekleştirdi. Daha önce gazeteye ve internet ortamına reklam veren WhatsApp ekibi, sonrasında uygulamada bazı gizlilik güncellemeleri yaptığını duyurmuştu. Bu güncellemelerden birisi de uçtan uca şifreleme ile ilgili oldu.

WhatsApp yenilikleri arasında yer alan uçtan uca şifreleme özelliği normalde WhatsApp’ın var olan özelliklerinden birisi. Bu özellik ile ilgili yapılan bir geliştirmenin kullanıcılar hakkında daha fazla bilgi sahibi olması bekleniyor. Güncellemeye göre artık kullanıcılar sohbet listesi ve arama geçmişi gibi bazı kısımların altında uçtan uca şifreleme ile ilgili bilgilerle karşılaşıyor olacak. Henüz beta aşamasında olan bu özelliğin yakında kullanıcılara açılması bekleniyor.

WhatsApp yenilikleri bununla da sınırlı kalmadı. Bir diğer yenilik duruma eklenen bağlantının geliştirilmesi oldu. Artık bağlantılar daha güzel görünüyor. Bir bağlantı eklendikten sonra görsel, başlık, açıklama ve adres görünüyor. Bunun yanı sıra eklenen bir diğer özellik tepki verme sistemi oldu. Bir WhatsApp kullanıcısı, bir sohbet mesajına tepki verebiliyor olacak. Bu da sohbetin daha aktif olmasına imkan tanıyor olacak. Bunun yanı sıra WhatsApp’ın yeniliklerinden birisi gruptan sessiz çıkma özelliği olarak ifade ediliyor. Bu özellik, gruba bildirim göndermeden gruptan çıkmayı mümkün kılıyor.