Karşınızda Netflix Alternatifi Tüm Ücretsiz Platformlar

Bu haberimizde, Netflix'in yerine geçebilecek bazı ücretsiz çevrimiçi kaynakları listeliyoruz…

Karşınızda Netflix Alternatifi Tüm Ücretsiz Platformlar

Dijital akış platformları her geçen gün daha fazla ilgi görüyor. Her gün milyonlarca kişi bu platformları kullanıyor. Doğal olarak bazıları ücretsiz olarak karşımıza çıkıyor. Fakat elbette yüksek ücret talep edenler de mevcut. Bu haberimizde, Netflix'in yerine geçebilecek bazı ücretsiz çevrimiçi kaynakları listeliyoruz…

 

Netflix'in Alternatifi Olabilecek En İyi 13 Ücretsiz Platform

 

Hem ülkemizde hem de dünyanın geri kalanında önemli bir değişim yaşanıyor. Bunun nedeni internetin hayatımızı olumlu yönde değiştirmiş olması. Film ve dizilerin yanı sıra futbol ve basketbol maçları da dahil olmak üzere birçok içerik dijital platformlara taşındı. Dijital yayın platformu denilince akla ilk gelen, dünya çapında 200 milyondan fazla müşterisi olan Netflix oluyor. Ancak bu şirket elbette rakipsiz durumda değil. Öyle ki, piyasada yeni tanıtılanlara ek olarak, her ikisi de sırasıyla 150 milyon ve 90 milyon abone rekoru kıran Disney+ ve Amazon Prime Video tarafından da zorlu bir rekabet yaşanıyor. Ancak, herkes online akış hizmetlerine para vermek istemeyebilir. Halihazırda iki veya üç aboneliği olabilir veya yeni bir abonelik alacak parası da olmayabilir. Aşağıdakiler bu anlarda sizi kurtarabilecek ücretsiz Netflix alternatifleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunlar:

 

-The Roku Channel

-Yidio

-SnagFilms

-TubiTV

-Peacock

-Popcornflix

-Kanopy

-Hoopla

-Vudu

-Pluto TV

-IMDb TV

-Internet Archive

-Crackle

Not: Yukarıda listelenen platformlardan herhangi birine erişmek için cihazınızda bölgenizi ayarlamanız gerekebilir. Bazıları ise ücretsiz içeriklere erişebilmeniz için uygulamanın indirilmesini de isteyebilir.

 

Netflix Tarafından En Popüler İçerikler Listesine Stranger Things Ambargosu

 

Netflix'te en popüler ve en sık izlenen diziler, izleyicilerle sık sık paylaşılıyor. Haftalık, aylık, yıllık ve tüm zamanların rekor sahipleri de dahil olmak üzere izlenme süresine dayalı olarak bu konuda birçok liste yayınlanıyor. 301 milyon 280 bin izlenme saati ile Netflix'in paylaştığı listenin başında Stranger Things'in dördüncü sezonu yer alıyor. Prodüksiyonun son birkaç haftadaki yüksek izlenme oranı nedeniyle, Squid Game’in rekorunu kırmayı başardı. 34 milyon 470 bin saat izlenme oranıyla dizinin ilk sezonu, şu anda en üst sırada yer alan geçen sezonu geçerek listede üçüncü sıraya yükseldi. Üçüncü ve ikinci sezonlar sırasıyla 30 milyon 280 bin ve 30 milyon 260 bin saat ile sıralamada beşinci ve altıncı sırada yer aldı.