Google Imagen ile Yazıdan Fotoğraf Üretilebilecek

Yapay zeka yazılımı Google Imagen ile birlikte kullanıcılar yazı ile beraber fotoğraf üretebiliyor olacak. Peki nasıl çalışıyor?

Google Imagen ile Yazıdan Fotoğraf Üretilebilecek

Yapay zeka yazılımı Google Imagen ile birlikte kullanıcılar yazı ile beraber fotoğraf üretebiliyor olacak. Peki nasıl çalışıyor?

Günümüzde yapay zeka teknolojisi kendini hızlı bir şekilde geliştirmeyi sürdürüyor. Bu teknoloji ile birlikte yazılım geliştiriciler daha iyi şeyler ortaya koymaya çalışırken kullanıcılar da yapay zekanın nimetlerinden faydalanarak bu teknolojiye destek oluyor. Google da yapay zekayı kullanarak uygulamalar geliştiren önemli bir şirket olarak bizlerin karşısına çıkıyor. Google, şimdi de yeni yaptığı bir duyuru ile Imagen isimli bir yazılımdan söz etti.

DALL-E Benzeri Yapay Zeka: Google Imagen

Google, yapay zeka konusunda bu zamana kadar pek çok adım attı. Son olarak Imagen isimli bir yazılımı duyuran firma, bu yazılım hakkında çeşitli bilgiler sundu. DALL-E benzeri bir uygulama olan Imagen, kullanıcıların yapay zekanın gücünden yararlanarak fotoğraf üretebilmesini sağlıyor. Bir kullanıcı, sade bir dille yazı yazarak olmayan bir fotoğrafı oluşturabiliyor. Yani kısacası yapılan işlem yazı yazarak yazılımın fotoğraf oluşturmasına imkan tanımak.

Google’ın geliştirmiş olduğu Google Imagen ile ilgili bazı örnekler verelim. Örneğin “Times Meydanı’nda bisiklet süren köpek” yazıldığında yapay zeka, buna uygun bir fotoğraf üretiyor. Bir diğer örnek olarak “Aynaya bakınca kedi gören köpek” yazıldığı takdirde bu yazıya uygun bir fotoğraf üretilmiş oluyor. Burada verilmesi gereken bir diğer bilgi üretilen fotoğrafların gerçekçi bir şekilde oluşturulması. Bu da Google tarafından geliştirilen uygulamanın ne kadar kaliteli olduğunu gösteren bir durum.

Kullanıcılar şimdiden bu uygulamanın nasıl kullanılacağını merak etmiş olabilir. Bu konuda kesin bir bilgi sunamıyoruz. Çünkü şirket, yapay zeka destekli bu yazılımı halka açık hale getirmedi. Ne zaman tam olarak herkese açık hale geleceği ise bilinmiyor. Bildiğiniz üzere DALL-E yazılımı da bu şekilde yer alıyor. Uzun süredir halka açık hale getirilmeyen yazılım, halen geliştirilmesini sürdürüyor. Google Imagen yazılımının ise tam olarak halka açılacağı tarih hakkında bilgi veremeyiz fakat buradan teknoloji hakkında bilgi almak mümkün oluyor.