Netflix Uzamsal Ses Teknolojisi Dönemine Geçti!

Netflix mevcut düşüş eğilimini durdurmaya çalışıyor. İşletme, içeriğine mekansal ses teknolojisini dahil ediyor.

Netflix Uzamsal Ses Teknolojisi Dönemine Geçti!

Netflix mevcut düşüş eğilimini durdurmaya çalışıyor. İşletme, içeriğine mekansal ses teknolojisini dahil ediyor. Bir süredir bu pozisyonu elinde tutan dünyanın en bilinen dijital yayın platformu Netflix, son dönemde bazı zorluklarla karşı karşıya kaldı. Platform, abone kayıpları yaşadıktan sonra alternatifler arıyor. Platform deneyimini geliştirmeyi hedefleyen şirket, bu yaklaşımda yeni bir ses özelliği sunuyor…

 

Sennheiser'ın Yenilikçi Ambeo Uzamsal Ses Teknolojisi Artık Netflix Tarafından da Kullanılıyor

 

Mekânsal sesin kullanımı, film ve televizyon endüstrileri için giderek daha temel hale geliyor. İçeriğin etkinliğini artıran teknoloji artık Netflix'te de mevcut. Sennheiser ve Netflix, surround ses karışımlarını kullanarak stereo hoparlörler veya kulaklıklar için mekansal ses sunumları oluşturmak üzere birlikte çalışıyor. Sennheiser'ın Ambeo 2 Kanallı Uzamsal Ses teknolojisi, Netflix platformuna katılarak dikkatleri üzerine çekiyor. İşletme ayrıca bu teknolojinin geleneksel stereo hoparlörlerde çalışacağını da iddia ediyor. Ayrıca bu teknolojiyi kullanacak ilk yapımlar şimdiden belli oldu. Mekansal ses teknolojisi The Witcher, Red Notice, Stranger Things ve Resident Evil serisi Ambeo'nun 4. Sezonunda kullanılacak.

 

Netflix Tarafından Yapılan Açıklama Kullanıcıların İlgisini Çekti

 

Netflix, “Netflix'i izlemek için hangi cihazı kullanırsanız kullanın, Netflix uzamsal ses, sürükleyici sesin sinematik deneyimini herhangi bir stereoya aktarmanıza yardımcı olur. Bu, sizi hikayeye dahil etmek için iş yapımcıları tarafından yapılır. Resident Evil franchise, Red Notice, The Witcher ve Stranger Things 4 bu özelliği kullanacak erken favori yapımlardan bazıları” açıklamasını yaptı. Netflix'in ses teknolojisi başkanı Scott Kramer'e göre ise Ambeo 2 Kanallı Uzamsal Ses teknolojisi "orijinal ses karışımını koruyor ve inanılmaz derecede saf sesle sanatsal amaca uygun çalışıyor."

 

Netflix Aboneliği İçin En İyi Ülke Türkiye Seçildi

 

Türkiye, içerik başına 0,0011 Dolar maliyetle Netflix aboneliğine sahip olmak için en iyi ülke olarak derecelendirildi. Türkiye'yi önem sırasına göre Hindistan, Filipinler, Litvanya ve Estonya izledi. Ülkemizde aylık 7,90 TL'ye mal olan Amazon Prime söz konusu olduğunda ise Türkiye içerik karşılaştırmaları listesinde bulunmuyor. Fakat Türkiye bu platformda 0,52 Dolar fiyatıyla kullanıma sunuluyor.