Xiaomi 12 Lite Hakkındaki İddiaları Doğruladı

Çinli teknoloji devi Xiaomi tarafından üretilen ve kısa süre içinde satışa sunulacak olan Xiaomi 12 Lite modeli, halen yeni bilgiler ile gündem konusu olmaya devam ediyor…

Xiaomi 12 Lite Hakkındaki İddiaları Doğruladı

Çinli teknoloji devi Xiaomi tarafından üretilen ve kısa süre içinde satışa sunulacak olan Xiaomi 12 Lite modeli, halen yeni bilgiler ile gündem konusu olmaya devam ediyor…

 

Renk Seçenekleri Ortaya Çıktı

 

Akıllı telefon sektörünün en başarılı markalarından biri olan Xiaomi, Xiaomi 12 serisine geçmişteki diğer serilere göre daha özenli davranıyor olabilir. Bugüne kadar pek çok modelle desteklenmiş seri, yeni üyeler eklemeye devam ediyor. Son zamanlardaki sızıntılar ve özellikle 12 serisinden uygun fiyatlı bir cihaz arayanların ilgi odağı haline gelen Xiaomi 12 Lite, yakında resmi olarak görücüye çıkacak. Ancak, telefonu mağazalarda görene kadar yine de bununla ilgili sızıntılar olacak gibi görünüyor. Çinli işletme araya girerek ve resmi bir açıklama yaparak, çeşitli kaynaklarda modelin renk seçenekleriyle ilgili çelişkili iddialar ortaya çıkmaya başlayınca Xiaomi 12 Lite'ın yeşil, mor, pembe ve gümüş renk seçenekleriyle satılacağını ortaya koydu.

 

Resmi Lansman Tarihi Henüz Belli Değil

 

Diğer donanım geliştirmeleri ile ilgili şimdiye kadar ortaya atılan tüm iddialara rağmen, renk konusunda oldukça hassas olan Xiaomi'nin diğer konularda herhangi bir açıklama yapmaması, insanların kafasında bazı şüpheler uyandırdı. Sızıntılara göre bu telefona Snapdragon 778G yonga seti güç verecek. Telefon, 67W hızlı şarj teknolojisine ek olarak 4.500mAh bataryaya sahip olacak. Xiaomi 12 Lite'ın resmi lansman tarihi şu anda bilinmiyor. Ancak sızıntılardaki artış göz önüne alındığında bu tarihin çok da uzak olmadığı düşünülüyor.

 

Xiaomi 12 Lite Daha Düz Olacak

 

Genel tasarım söz konusu olduğunda, Xiaomi 12 Lite, 12Pro, 12S ve 12S Pro'ya benziyor ancak daha düz. Telefon, ortada kamera için bir delik bulunan düz bir ekrana sahip. Tüm fiziksel tuşlar sağda ve çerçeveler oldukça küçük. Telefonu arkaya çevirdiğimizde ise üçlü kamera düzeni bizi karşılıyor.

 

Xiaomi 12 Lite Ekranı 120 Hz Olacak

 

Xiaomi 12 Lite akıllı telefondaki 6.55 inç FullHD+ AMOLED DotDisplay ekranı 120Hz yenileme hızına sahip. Ekran HDR10+'ı destekliyor. Ek olarak Dolby Vision da destekleniyor ve ekranın maksimum parlaklığı 950 nit olarak karşımıza çıkıyor.