Yeni Macbook Air Kullanıcıları Şaşırtacak! Özelliklerine Bayılacaksınız

Apple’ın her sene düzenli olarak gerçekleştirdiği Worldwide Developers Conference bir seneye de hızlı bir giriş yaptı ve daha şimdiden, fırtınalar estirmeye başladı. İlk gününden yoğun bir ilgi ile karşılaştı.

Yeni Macbook Air Kullanıcıları Şaşırtacak! Özelliklerine Bayılacaksınız

Apple’ın her sene düzenli olarak gerçekleştirdiği Worldwide Developers Conference bir seneye de hızlı bir giriş yaptı ve daha şimdiden, fırtınalar estirmeye başladı. İlk gününden yoğun bir ilgi ile karşılaştı. Etkinliğin ilk günü teknoloji severler için, son çıkan yeni nesil MacBook Air donanım ve tasarım olarak, teknoloji severlerin ve kaç milyon bilgisayar kullanıcısının hayallerinin bir parçası haline geldi.

MacBook Air son modelinin en dikkat çeken yönü tabi ki Apple M2 semtinden gücünün gelmesi. Bu güç seti, MacBook Air 2021’ e göre çok daha yüksek performans sunmaya hazırlanıyor. Geçmişe yani biraz daha geriye gidip MacBook Air’in 8’inci modeli ile bir kıyaslama yapmak gerekirse, aradaki farkın performans olarak tam 5 katı fazla olduğunu görmek mümkündür. Yeni cihazın bunların haricinde 24GB’a kadar RAMı olması, performansını arttıran özellikler arasında yer alır. 

M2 Destekli Yeni Macbook Performansı

Tasarım bakımından da birçok değişiklikler içeren yeni bilgisayarın ekranı 13,6 linçe sahip ve Retina panel korumasında yer alıyor. Ekranın üst bölümünde bulunan kameranın çentik bir tasarıma sahip olması ve ayrıca ekran çerçevelerinin de diğer modellere göre daha ince olması ile MacBook Air’in tasarımının çok oyu olduğunu söylemek mümkündür. 

Yeni Macbook Renkleri

Renk olarak oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan yeni Macbook ise herkesin zevkine hitap ediyor.. Özellikle çarpıcı renkler dikkat çektiği için yeni Macbook herkes tarafından beğeni topladı. Özellikle yeni MacBook Air’in altın, uzay grisi, gümüş ve koyu mavi olmak üzere 4 farklı rengi şu an için satışa sunuldu. Ünlü analizciler bu konuda önceden yorumlarını yapmıştı. Yeni nesil MacBook Air’i satın almayı düşünenler için şu an bu dört renk seçeneği mevcut.

 Bunlar arasında bir değerlendirme yaparak renk seçimi yapmak gerekiyor. Bilgisayar ve teknoloji severlerin merakla beklediği yeni Macbook serisi, tanıtım etkinliğinde favori olduğu ve teknoloji ile yakından ilgilenen kişilerin, ilgi odağı olmayı başardı. İlk günden fırtınalar estirdi ve çoğu kişinin hayallerini süsleyen bir model oldu.