GTA 6 İçin Zamanın Ötesinde Grafikler İddiası

GTA 6 yıllardır merak edilirken, muhteşem bir grafik sistemi ile geleceği iddiası da merakları daha çok arttırdı.

GTA 6 İçin Zamanın Ötesinde Grafikler İddiası

GTA 6 İçin Zamanın Ötesinde Grafikler İddiası

Oyun dünyasına ilk olarak 1997'de Grand Theft Auto I ile giriş gerçekleştiren GTA serisi, sonraki yıllarda GTA III, GTA IV ve GTA V gibi muhteşem grafikler ile oyun dünyasını kasıp kavurmaya devam etti. Özellikle GTA IV ve ardından muhteşem grafikler ile gelen GTA V dünya genelinde hem konsol hem bilgisayar oyuncuları için muhteşem bir deneyim sağlamayı başardı. Bu nedenle GTA 6 yıllardır merak edilirken, muhteşem bir grafik sistemi ile geleceği iddiası da merakları daha çok arttırdı.

GTA V üstün grafikleri ve oynanış keyfi ile 2013 yılında açık uçlu bir aksiyon macera oyunu olarak oyun dünyasında yerini aldı. Birçok oyun konsolunda ve bilgisayarlarda halen hem hikaye modu hem online modu ile oynanmaya devam edilen bu oyunun üzerine de bilhassa farklı grafik modları geliştirildi. Özellikle remastered bir şekilde düzenleme yapılması yeni grafik modları geliştirilmesi gibi noktalardan sonra Rockstar Games firması GTA 6 üzerinde de bu noktaları dikkate almaya devam ediyor.

GTA 6 Oyun Motoru İle Muhteşem Grafikler

Rockstar Games’in yeni oyun geliştirmeleri sırasında GTA 6 oyun motoru hakkında zamanın ötesi grafikler sağlayacak şekilde Rage Engine 9 kullanımıyla yeni nesil oyunlar içerisinde muhteşem bir seçenek sunacağı iddia ediliyor. Oyun dünyasının tanınmış isimleri, muhteşem grafiklerin yıllar sonra beklenen oyun için zaten bir gereklilik olduğunu da ifade ediyor.

Bugüne kadar düşünülenin çok daha üstünde bir plan ile tasarlandığı iddia edilen GTA 6, hem oynanış süresi hem harita kapasitesi hem de grafikleri ile bekleneni yüksek derecede karşılayacak gibi görünüyor. Özellikle hem Red Dead Redemption 2 ve Grand Theft Auto 5 grafik kalitelerine bakıldığında da üst düzey bir kalitenin beklenmesi gayet normal olacaktır.

Rockstar Games'ten Yeni Müjdeler

Rockstar Games GTA 6 üzerinde yaptığı çalışmaları doğrularken, yakın süreçte birçok insan oyun hakkında yeni bir fragman dahi bekliyor. Öte yandan aslında çokta yeni olmamak ile birlikte firmanın geçtiğimiz yıl sunduğu müjdeler kapsamında da birçok oyuncu Red Dead Redemption 3 için de bekleyiş içerisinde bulunuyor.

Dünyasını yadsınamaz en büyük oyun markalarından biri olan Rockstar Games, bu oyun serisinde de muhteşem bir ilerleyiş sağlarken RDR 3 için de çalışmaların devam ettiği ifade edildi. Bu oyun serisinde de yine GTA 6 kadar yüksek bir grafik kalitesi beklenirken, oynanış açısından da çok daha zengin bir yapı olması tahmin ediliyor.