Dogecoin İle Ödeme Yöntemi Başlıyor

Bazı web sayfaları yakın süreçte Dogecoin kripto para birimini bir ödeme yöntemi olarak kabul edeceklerini açıkladı.

Dogecoin İle Ödeme Yöntemi Başlıyor

Dogecoin İle Ödeme Yöntemi Başlıyor

Her geçen gün popülaritesi daha fazla artan alt kripto para birimlerinden biri olan Dogecoin, ayrıca dünyanın en popüler isimlerinin etkilediği para birimleri arasında yer alıyor. Bu kadar büyük bir hacme sahip olması sonucunda da bugün daha geçerli bir kullanıma doğru ilerlemeye başladı. Çünkü bazı web sayfaları yakın süreçte Dogecoin kripto para birimini bir ödeme yöntemi olarak kabul edeceklerini açıkladı.

Dogecoin denildiğinde birçok kişinin aklına ilk olarak elbette ki dünyanın en zengin isimlerinden biri olan Elon Musk geliyor. Elon Musk özellikle Twitter üzerinde bu kripto para için bugüne kadar çok büyük bir destek verdiğinden dolayı alt coin birimi epeyce bir değer kazandı. Kısmen bunun sayesinde de bugün önemli bir ödeme yöntemi olarak kabul edilme başarısını elde etti denilebilir.

Dogecoin Ödeme Yöntemi Devri Başlıyor

Popüler yapısı ile birlikte Dogecoin kripto para birimi, sadece küçük bir eklenti vasıtasıyla bugün milyonlar üzerinde web sayfasında bir ödeme yöntemi haline gelecek. Bu konuda yine Elon Musk tarafından Twitter üzerinde gerçekleştirilen paylaşımlar sayesinde kripto para yüksek bir ilgi görürken, bunun sayesinde de birçok kişi yatırımlarında bu alt coin birimini tercih etmeye başlamıştı.

Günümüzde birçok kişi elinde rezerve olarak değerli bir yere sahip olduğu için Dogecoin bulundururken, kripto para birimi her ne kadar yeni olsa da bugün çok popüler bir noktada bulunmaya devam ediyor. Elon Musk tarafından Twitter satın alındıktan sonra kripto para birimi daha da değerlenirken, son dönemde %30 civarında bir değer kazandı.

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir haber sonucunda geleceğin ödeme yöntemi açısından kripto para birimlerinin tercih edilmesi kapsamında, Dogecoin kripto para biriminden de bahsedildi. Haberlerde bahsedildiği üzere WordPress tabanlı web sayfaları üzerinde “Easy Dogecoin Getaway” eklentisi kullanılması vasıtasıyla Dogecoin ile ödeme yapılabileceği ifade edildi.

Bahsedilen eklenti bir Dogecoin geliştiricisi tarafından hazırlanmış olmakla birlikte web sayfalarında Dogecoin ödemesi yapılabilmesi için kullanılabilecek. Eklenti, altyapısında CoinGecko Api kullanımı gerçekleştirirken, WordPress web sayfalarında başka üçüncü taraf bir ödeme istemcisi ihtiyacı bulunmayacak. Aslında bu sayede banka veya ek ücret gerekliliği de olmadan sadece Dogecoin adreslerinin kullanılması ile ödeme gerçekleştirilmesi mümkün olacak.