Barış Akarsu'nun Hayat Hikayesi Sinemaya Aktarılıyor

Yakın geçmişte sinemada büyük yankı uyandıran Müslüm, Bergen ve Dilberay gibi filmlerin yanında yine önümüzdeki yıl ünlü rock sanatçısı Barış Akarsu’nun hayat hikayesi de sinemaya aktarılacak.

Barış Akarsu'nun Hayat Hikayesi Sinemaya Aktarılıyor

Barış Akarsu'nun Hayat Hikayesi Sinemaya Aktarılıyor

Türkiye'de son yıllarda sinemalarda ünlü şarkıcıların ve hayatını kaybetmiş önemli sanatçıların hayat hikayeleri çok sevilen ve ilgi gören yapımları arasında yer alıyor. Yakın geçmişte sinemada büyük yankı uyandıran Müslüm, Bergen ve Dilberay gibi filmlerin yanında yine önümüzdeki yıl ünlü rock sanatçısı Barış Akarsu’nun hayat hikayesi de sinemaya aktarılacak.

Çok popüler bir yapı elde edilen biyografi filmlerinde bugüne kadar Müslüm Gürses, Dilberay, Bergen, Ahmet Kaya ve birçok farklı isim ile ilgili filmler beyaz perdeye aktarıldı. Son olarak 14 yıl öncesinde Muğla'nın Bodrum ilçesinde bir trafik kazasında hayatını kaybeden ünlü rock sanatçısı Barış Akarsu'nun hayat hikayesinin sinemaya aktarılacağı haberleri de büyük bir ilgi uyandırdı.

Barış Akarsu Filmi Hakkında Merak Edilenler

Film için senaryo çalışmaları ve ekip çalışmaları halen devam ederken, giderek birçok farklı ve yeni ismin kadroda yer alacağı ifade ediliyor. Özellikle filmin başrolünde Barış Akarsu’yu canlandırması için İsmail Ege Şaşmaz ile anlaşma yapılırken, prova çalışmalarına dahi başlandığı bildirildi. Bununla birlikte İsmail Ege Şaşmaz ile partner olarak Barış Akarsu'nun kız arkadaşı rolü ise ünlü oyuncu Aslı Bekiroğlu tarafından canlandırılacak.

Filmin yapımcılığı Özgür Tari tarafından üstlenilirken, Fikri Harika Prodüksiyon imzalı yapımda senaryo Mert Dikmen ve Can Anar tarafından kaleme alınıyor. Filmin oyuncu kadrosu içerisinde yine tanınmış oyuncular arasında yer alan Şafak Pekdemir, şarkıcının annesi rolünde Hatice Akarsu, dedesi rolünde usta oyuncu Metin Coşkun, Akarsu'nun babası rolünde Hüseyin Avni Danyal gibi önemli isimler yer alacak. Filmin çekimleri 2022 Haziran ayında Amasya'da başlayacak ve filmin önümüzdeki yıl vizyona girmesi planlanıyor.

Barış Akarsu Kimdir?

29 Haziran 1979 yılında Bartın'da doğan Barış Akarsu, çocuk yaşta müziğe başlamış olması ile birlikte 2000'li yılların başında Akademi Türkiye adlı müzik yarışma programında tanınmıştır. Yarışmayı birinci olarak tamamlayan Akarsu, 2004 yılında Cem Karaca eseri olan “Islak Islak” şarkısının da bulunduğu aynı isimli albüm ile Türk rock müziğinde çok sevilen bir star haline gelmiştir.

2006 yılında çıkardığı “Düşmeden Bulutlarda Koşmam Gerek” albümü çok yüksek bir beğeni elde ederken, albüm sonrasında başrolde yer aldığı “Yalancı Yarim” dizisinde Merve Sevi ile birlikte Amasya'da kamera karşısına geçmiştir. Henüz çok genç yaşta 29 Haziran 2008'de doğum gününde Bodrum'da bir trafik kazası geçirdikten sonra hastanede 5 gün yoğun bakımda kalmış, fakat kurtarılamayarak vefat etmiştir.