Kullanımdan Kalkan İnternet Explorer için Mezar Taşı İnşa Eden Yazılım Mühendisi

Güney Koreli bir yazılım Mühendisi İnternet Explorer için yaptığı mezar taşı ile şimdilerde gündeme geldi. Özellikle diğer tarayıcıları indirmek için iyi bir araçtı ifadeleri ve anıtı viral oldu. Microsoft yıllardır herkesin hayatında var olan oldukça önemli bir internet Explorer tarayıcısı, 27 yıllık hizmetine 15 Haziran 2022 tarihinde son verdi.

Kullanımdan Kalkan İnternet Explorer için Mezar Taşı İnşa Eden Yazılım Mühendisi

Güney Koreli bir yazılım Mühendisi İnternet Explorer için yaptığı mezar taşı ile şimdilerde gündeme geldi. Özellikle diğer tarayıcıları indirmek için iyi bir araçtı ifadeleri ve anıtı viral oldu.  Microsoft yıllardır herkesin hayatında var olan oldukça önemli bir internet Explorer tarayıcısı, 27 yıllık hizmetine 15 Haziran 2022 tarihinde son verdi.

Daha sonrasında ise İnternet ekspili olarak zaman içerisinde popülerliğini kaybederek başka tarayıcıların geri planında kalmıştı. Şimdilerde ise yaşanan komik bir durumla birlikte gündeme gelen şirket herkes şaşırttı. Güney Koreli Bir yazılım mühendisi İnternet Explorer tarayıcısı için mezar taşı dikti.

Diğer Tarayıcıları İndirmek İçin İyi Bir Araçtı Anıtı

Jung Ki-Young isimli yazılım mühendisi, üzerine yazdığı yazı ile birlikte viral oldu. Sosyal medyada oldukça Gündem olan bu durum pek çok kişinin ilgisini çekti.  Özellikle son yıllarda, bilindiği üzere internet Explorer, diğer tarayıcıları indirmek amacıyla kullanılıyordu. Bu amaçla kullanılan tarayıcı artık hizmet vermeme yönünde bir karar aldı.

Şimdilerde teknolojinin gelişmesi ile birlikte Microsoft İnternet Explorer eskilerde kalmıştı. 27 yıl boyunca hizmet sunan Microsoft zaman içerisinde etkisini kaybetmiş ve popülerliğini yitirmişti. İnsanlar özellikle yeni tarayıcı indirmek amacıyla Microsoft kullanmaya başlamıştı. Bu durum Explorer için tamamen geri planda kalmanın kanıtı oldu.

Bu yüzden de İnternet Explorer 2022 tarihi itibarıyla hizmetten çekildiğini resmi olarak açıkladı. Daha sonrasında ise yazılım mühendisi tarafından yapılan bu anıt sosyal medyada hem Gündem hem de viral oldu. Dikkat çeken anıt, kafede bir bahçenin içerisine yapıldı.

Mühendis Jung, yaptığı bu mezar taşı için yaklaşık bir ay uğraştığı ve 330 dolar kadar bir para harcadığı da gündemdeki konular arasında yer alıyor. Yazılım mühendisinin son yaptığı açıklamaya göre bu durum kendisine zorluk çıkarsa da özellikle eski tarayıcı internet Explorer karşı karışık duygular içerisinde olduğunu ifade etti. Aralarındaki aşk ve nefret duygusu ile ilgili duygularını ifade eden mühendis, bu anıtı yaparak duygularını ifade ettiğini belirtti.