Kol Bozuk Sorunu Ortadan Kalkıyor! Joystickleri Değiştirilebilir Oyun Olması İçin Sony Harekete Geçiyor

PlayStation 5 DualSense oyunu sevenler için yeni bir İddia ortaya atıldı. PlayStation 5 DualSense hem ülkemizde hem de tüm dünyada ilgi gören ve pek çok kişinin oynadığı popüler bir oyundur.

Kol Bozuk Sorunu Ortadan Kalkıyor! Joystickleri Değiştirilebilir Oyun Olması İçin Sony Harekete Geçiyor

PlayStation 5 DualSense oyunu sevenler için yeni bir İddia ortaya atıldı. PlayStation 5 DualSense hem ülkemizde hem de tüm dünyada ilgi gören ve pek çok kişinin oynadığı popüler bir oyundur. Oyunun kontrolcüsü ile ilgili gelişmiş tetik teknolojisi, özel titreşim motoru ve kablosuz şarj gibi kontrolcü özellikler bulunuyor. Bu kontrolcünün tuşları ile sorun yaşandığı zaman tuşları değiştirme imkânı sağlanıyor.

Playstation kontrolcüsü gündeme ve satışa sunulduğu yanından hiç itibaren sıklıkla tartışmalara yol açan bir üründür. DualSense kolunu konforlu bulanların yanı sıra memnun olmayan da kişiler bulunuyor. Kimine göre çok konforlu ve lüks olan bu kol bazı kişilere göre de oldukça kullanışsız ve konforsuz olarak nitelendiriliyor.

Yaklaşık 2 ay önce Playstation doğal sense ile ilgili yapılan bir ankette bu kolun en iyi ve en konforlu kol olduğuna dair anket sonuçları ortaya çıkmıştı. Bu yüzden de bu oyun kolu belirli bir kitle tarafından oldukça sevilen bir koldur.

Playstation 5 Pro Controller isminin verilmesi planlanan oyun kolu şimdilerde tasarlanarak tuşların değiştirilebilir hale gelmesi planlanıyor.  Tuş diziliminin sıralaması ile ilgili pek çok öneri ve tavsiyeler sunuluyor.

Tuşları Değiştirilebilir Oyun Kumandası ile Yeni Seçenek

Şimdilerde yeni PS5 pro kontrolcüsü modeli yapılmaya çalışılıyor. Tom Hendersen, bu konuda yaptığı açıklama ile Sony, Xbox serisine benzeyen bir seri olacağını belirtti. Değiştirilebilir tuş ve çıkarılabilir analog özelliği ile birlikte farklı ve çok daha konforlu bir oyun kolu olması planlanıyor.

Özellikle analog çubuklar 2 oyun kolu arasındaki farkı ne şekilde ortaya koyuyor. Bozulan tuşların değiştirilmesi ve daha işlevli hale getirilmesi açısından pek çok oyun oynayan kişinin şimdiden dikkatini çekti.

Sony Playstation 5 oyun kolu ile alakalı net bir açıklama yapmasa da yakın zamanda bu konu nasıl olacağı ve satışa sunulması bekleniyor. Playstation oyuncularının dikkatini çeken haber doğrultusunda bu kullanışlı ve konforlu kolun, henüz satışa sunulacağı tarih belirlenmedi. Yakın zamanda yeniden bu konu ile ilgili Sony’den açıklama yapılması bekleniyor.