Instagram Yenilikleri Arasına Arama Kısıtlama Özelliği Girdi

Instagram yenilikleri arasına arama kısıtlama özelliği eklendi. Bu yenilik ile beraber pek çok kullanıcı artık büyük bir sorunun önüne geçmiş olacak.

Instagram Yenilikleri Arasına Arama Kısıtlama Özelliği Girdi

Instagram yenilikleri arasına arama kısıtlama özelliği eklendi. Bu yenilik ile beraber pek çok kullanıcı artık büyük bir sorunun önüne geçmiş olacak.

Instagram, günümüzün en önemli sosyal medya platformlarından birisi haline geldi. 1 milyarın üzerinde kullanıcıya hitap eden bu mecra, sunduğu özellikler ile birlikte insanların dikkatini çeken bir yapıya sahip. Sosyal medya devleri arasında bulunan platform, zaman zaman yeniliklerle beraber insanların ilgisini çekmeyi başarıyor. Şimdi yeni bir özellik ile daha kullanıcılarla buluşan Instagram, bu özelliği ile birlikte özellikle rahatsız edilen kullanıcılara önemli bir özelliği duyurmuş oldu.

Instagram Yenilikleri Arasında Arama Kısıtlama Özelliği Yer Alıyor

Instagram kullanıcılarının yaşadığı sorunlardan birisi rahatsız edilmeleri olarak açıklanabilir. Bazı kullanıcılar Instagram’da takılırken tanımadıkları insanlar tarafından aranıp rahatsız olabilir. Bu gibi durumlar için Instagram’da inceleme yapan bir geliştirici, Instagram uygulamasının yeni bir özelliğe sahip olacağını belirtti. Bu özellik henüz test aşamasında olsa da birçok kişi için hayat kurtarıcı bir hale bürünebilir.

Instagram henüz yeni özelliği yayınlamamış olsa bile bu özelliğe göre doğrulanmış bir kullanıcı, arama kısıtlaması yapabiliyor olacak. Yani Instagram kullanıcısı, istediği üyelerden arama alabiliyor olacak. Bu özellik sayesinde kullanıcıların rahatsız edilmesinin önüne geçiliyor olacak. Şunu da belirtelim ki bu özellik az önce de söylediğimiz gibi yalnızca doğrulanmış kullanıcılar için geliştiriliyor. Diğer kullanıcılara gelip gelmeyeceği henüz net olarak bilinmiyor.

Instagram yenilikleri arasında yer alan bu özellik ile birlikte doğrulanmış kullanıcılar rahat bir nefes alabilecek. Instagram’da bunun dışında mesaj kısıtlaması ve kullanıcı kısıtlama gibi ayarlar da bulunuyordu. Bu ayarlara arama kısıtlama da eklenmiş oldu. Instagram’ın yeni özelliği olan arama kısıtlama özelliği ayarlar üzerinde gizlilik sekmesinde doğrulanmış hesaplar ile buluşacak. Burada yer alan “Arama” kısmına giren kullanıcı, sonraki ekranda “İzin verilen kullanıcılar” isimli bir butona rastlayacak. Kullanıcı, buradan istediği üyeleri listeye alabilecek ve yalnızca bu listedeki kullanıcılar, o kullanıcı ile iletişim kurabilir hale gelecek.