Eski Android Telefonlar Nasıl Hızlandırılır?

Eski Android Telefonlar Nasıl Hızlandırılır?

Eski Android Telefonlar Nasıl Hızlandırılır? 

Dünyanın neredeyse en çok kullanılan popüler işletim sistemi Android, çoğu zaman kullanıcılarına özgün seçenekler sunuyor. Örnek verecek olursak; telefonunuzun markası fark etmeksizin telefonunuzda gizli bir menü açabilir, Andorid geliştirici seçenekleri menüsüne kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz. Bu seçeneği kullanarak, telefonunuzda istediğiniz bazı özelleştirmeleri yapmanız da mümkün. Peki bu özelleştiriciler ne işe yarar? Özelleştiriciler ile cihazınızdan alacağınız verimi iyileştirebilirsiniz. 

Bahsettiğimiz özelliğinin yanı sıra Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda mutlaka değiştirilmesi gerekilen belirli seçenekler bulunmakta. Peki bu seçenekler neler? 

Android Geliştirici Seçenekleri Nasıl Açılır?

Android işletim sistemine sahip telefonlarda ayarları değiştirmeden önce ilk yapılması gereken adım, geliştirici seçeneklerini aktif hale getirmek olmalıdır. Herkes tarafından sanıldığı gibi maalesef bu ayarları değiştirmek söylenilen kadar kolay değil. Google bahsetmiş olduğumuz ayarların değiştirilmemesi için elinden geleni ardına koymuyor. 

Eğer telefonunuzun geliştirici ayarlarını açmak istiyorsanız izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir; 

İlk aşama olarak cihazınızın ayarlar kısmına girmelisiniz. 

İkinci aşama olarak sistem menüsüne tıklamalısınız. 

Sistem menüsünde yer alan “Telefon hakkında” seçeneğine tıklayın. 

Son aşama olarak ise derleme numarası seçeneğine “Artık bir geliştiricisiniz” mesaj bildirimini görene kadar tıklayın.

Animasyon Süreleri Sayesinde Eski Android Sistemli Telefonunuzu Hızlandırın

Eğer sahip olduğunuz telefon eski donanımlara sahip ise, belirli bir süre sonra telefonunuzda yavaşlamalar söz konusu olur. Böyle bir sorun ile karşı karşıya kalırsanız, cihazınıza hız kazandırmak için yeni yöntemler aramaya başlarsınız. Bu yöntemlerin bir çoğu sağlıklı değildir. Bu nedenle yöntemlerin hepsine sıcak bakmamak sizin ve cihazınız için en doğrusu olacaktır.  

Eğer cihazınıza bir nebze de olsa hız kazandırmak istiyorsanız; animasyon ölçülerinde belirli değişiklikler yapabilirsiniz. Uygulamayı açarken ve bir pencereden farklı bir pencereye geçerken, görecek olduğunuz animasyon süresini kısaltmanız cihazınızda daha akıcı ve hızlı bir süreci beraberinde getirecektir. 

Bu seçeneğin yanı sıra eğer Android sistemli cihazınızın pil ömrünü uzatmak istiyorsanız; arka plan işlemlerinize sınırlandırma getirebilirsiniz. Özellikle eski android cihazlarında görülen şarj performansı düşüklüğünden böylelikle kısa sürede kurtulabilirsiniz. Bu işlem sayesinde cihazınızın pil ömrü uzayacak, daha uzun süreli kullanım sağlayabileceksiniz