Dünyanın İlk Metaverse Mitingi Düzenlendi

Dünyanın ilk metaverse mitingi gerçekleştirilmiş oldu. Türkiye’deki bir siyasi parti tarafından yapılan bu olay, basına yansıdı.

Dünyanın İlk Metaverse Mitingi Düzenlendi

Dünyanın ilk metaverse mitingi gerçekleştirilmiş oldu. Türkiye’deki bir siyasi parti tarafından yapılan bu olay, basına yansıdı.

Siyaset, dünya gündemi üzerinde önemli bir paya sahip. Siyasi olaylar, ekonomik gündemler ve daha pek çok durum sebebiyle siyasi partiler bazen seçim öncesinde miting düzenleyerek halkın ilgisini çekmeye çalışıyor. Partilerin düzenlemiş olduğu mitingler, vaatlerin yanı sıra ülke konusunda da genel bir bilgi içerebilir. Partilerin amacı, kendi oy oranını yükseltmeye çalışmak. Geçmişten günümüze siyasi mitingler farklı şekillerde yapılmış oldu. Bu seferki bir siyasi miting, yeni teknolojiyle gerçekleştirildi.

Dünyanın İlk Metaverse Mitingi Gerçekleştirildi

DEVA Partisi, kurulduğu dönemden bu yana gençlerle ve teknolojiyle iç içe olmaya çalışan bir parti olarak insanların dikkatini üzerine çekti. Geçtiğimiz dönemlerde metaverse ile ilgili tekrardan basına düşen siyasi parti, metaverse evreninin ilk siyasi parti genel merkezini kurduğunu dile getirmişti. Metaverse platformu olan Decentraland üzerinde DEVA Partisi Genel Merkezi binasını inşa eden kurum, şimdi de bir ilke imza atarak dünyanın ilk siyasi mitingini bu evrende düzenlemiş oldu.

Metaverse, insanların sanal bir dünyada bir arada bulunup beraber vakit geçirdiği bir ortam. Bu ortamda pek çok şey yapılabiliyor. İnsanlar etkinlik düzenleyebiliyor, beraber oyun oynayabiliyor veya mimari çalışmalar gerçekleştirebiliyor. DEVA Partisi, geçtiğimiz gün dünyanın ilk siyasi parti mitingini Decentraland platformu üzerinde kurduğu bir noktada düzenleyerek kullanıcıların ilgisini üzerine çekti. YouTube’dan da yayını paylaşan kurum, bu anları izleyicilere de sundu.

Dünyanın ilk metaverse mitingi olarak tarihe geçen bu mitingde DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, yaptığı konuşmada metaverse teknolojisinin öneminden söz etti. NFT hediyesi dağıtan ilk siyasi parti olduklarını açıklayan Babacan, aynı zamanda bu adımın siyasi partiler arasında bir ilk olduğunu da dile getiriyor. Gençlik eylem planının hazır olduğunu ifade eden Ali Babacan, aynı zamanda gençler ve teknoloji hakkında daha birçok konuya değinmiş oldu. Gerçekleştirilen bu etkinlik ile beraber bu olay dünya siyaset tarihinde yer edindi.