Cep Telefonunuzda 33’ü Tuşladığınızda Ne Olur?

Gizli sırlardan oluşan bu hazinelerde çözülebilecek birçok sır bulmak mümkün. Peki bu sırlar nasıl çözümlenebilir? Cep telefonunuzda 33’ü tuşladığınızda ne olur?

Cep Telefonunuzda 33’ü Tuşladığınızda Ne Olur?

Cep Telefonunuzda 33’ü Tuşladığınızda Ne Olur?

Akıllı telefonların birer hazine olduğunu söyleyebiliriz. Bu hazineleri kullanabilen kişiler ise genellikle teknoloji uzmanları oluyor. Neyse ki telefonlarınızı daha verimli kullanabilmek ve özelliklerinden faydalanabilmek için yeni kodlar ortaya çıkartılıyor. 

Gizli sırlardan oluşan bu hazinelerde çözülebilecek birçok sır bulmak mümkün. Peki bu sırlar nasıl çözümlenebilir? Cep telefonunuzda 33’ü tuşladığınızda ne olur? 

Uçak modu ve kilitleme gibi akıllı telefonunuzda yer alan ve neredeyse herkes tarafından bilinen parametreler bulunuyor. Bu parametrelerin yanı sıra bilinmeyen ve telefonunuzda gizli noktaları keşfetmenize yarayan birçok farklı parametre de bulunuyor. 33’ü tuşlamak bunlardan biri. Telefonunuzda 33’ü tuşlayarak, günlük hayatınızı kolaylaştırmanız mümkün. 

Telefonunuzda 33’ü Tuşlamak Yeni Sürprizleri Beraberinde Getiriyor

Akıllı telefonlar günlük yaşamımız içerisinde bütün teknolojileri kararlı olarak sarstı. Bundan birkaç on yıl öncesinde; web’in sunmuş olduğu bütün bilgilere erişebilmek için bilgisayar istasyonun önünde olmanız gerekiyordu. Ancak şimdilerde her yere kolaylıkla götürebileceğiniz basit küçük bir cihaz tüm erişiminizi sağlayabiliyor. 

İşletim sistemininiz ister Android isterseniz de iOS olsun belirli bir durum içerisindeyken kod 33’ü kullanmak sizin için faydalı olabilir. 

33’ü Tuşlamak Ne İşe Yarar?

*33# gizli kodunun bu kadar tavsiye edilmesi; kişinin bu kodu kullanarak gelen bütün aramaları engelleyebilmesi özelliğine sahip olmasıdır. Bu özellik sayesinde akıllı telefonunuz çocuğunuzun ya da bir yabancının elindeyken daha kullanışlıdır. Aktif ettiğiniz bu özelliği eğer devre dışı bırakmak istiyorsanız; #33’ü tuşlamanız ve hemen ardından * tuşu, PIN kodunuz ve beraberinde # sembolüne tuşlamanı gerekmektedir.

Telefonunuzda Başka Hangi Gizli Kodları Bilmelisiniz?

Eğer gizliliğinizi sağlamak istiyorsanız 33 kodunun dışında başka kodları da kullanmak isteyebilirsiniz. Bu kodların arasında ilk sırada #31# kodu yer alıyor. Bu kod ile karşı tarafı aradığınız zaman numaranızı gizlemeniz mümkün. 

Akıllı telefonunuzun kayıt numarasını yanı IMEI’nizi öğrenmek için *#06# tuşlamanız gerekmektedir. Diğer bir yandan *#*#4636#*#* pil kapasitesini, Wi – Fi sinyalini ya da telefonunuz ile ilgili diğer bilgileri bulabilmek için çevrilecek sembol ve sayı dizisidir.

http://bc.vc/pck3eUO